Cichy komputer? To pasywny komputer

Niemniej, iż coraz częściej postanawiamy na zakup komputerów mobilnych, to w naszych domach cały czas sławą cieszą się komputery stacjonarne, dające znacznie większe możliwości – są nie tylko tańsze, dają większą alternatywę przeróbek komponentów, ale również mogą stać się niemal niesłyszalne! Czy każdy może mieć bezgłośny komputer PC i z jakimi kosztami się to łączy? Naprawdę na samym starcie powinno się wzmiankować, iż są dwie strategie chłodzenia modułów – pierwszą są czynne wentylatory, które są kluczowym zarzewiem rabanu, drugą zaś są wszelakiego typu radiatory. To oczywiście komputer chłodzony pasywnie może być najcichszą jednostką, jako że indywidualny wrzask będzie wykrywał się z samych składników, jak choćby napędu CD, czy dysku twardego (rozwiązaniem może stać się wprawdzie użycie dysku SSD).

Bezgłośny pecet, czyli o pasywnych komputerach
Bezgłośny pecet, czyli o pasywnych komputerach

Warto pamiętać o tym, że pasywny komputer PC, czyli komputer bez wentylatorów pożąda porządnie przewiewnej obudowy, która zapewni odpowiednie odprowadzanie ciepła z jej wnętrza. Zdawać się może, iż pasywnie chłodzony komputer to jedynie „słabe” moduły, które przez niewielką siła obliczeniową nie wyzwalają wielkich ilości ciepła do otoczenia. Nic z większym natężeniem mylnego!

Dzisiaj komponenty komputerowe są kreowane w taki sposób, ażeby były jak najbardziej sprawne i wyczerpywały jak najmniej energii – w związku z tym kluczowa jest wyłącznie wielkość radiatora (i jego sama budowa) – fabrykanci kart graficznych, czy procesorów sami dostarczają nam niezwykle często wybór przy zakupie – czy chcemy zdobyć element studzony pasywnie, czy aktywnie. Nic nie stoi jednakże na przeszkodzie, ażeby już w czas stosowania danej jednostki przekształcić sposób jej chłodzenia!

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s