Czym jest sukces życiowy?

Wolność finansowa – ten zwrot dla całego szeregu jest zamysłem, do którego dąży poprzez kompletne życie. Natomiast w zasadzie co to jest sukces życiowy? Jaki jest klucz do sukcesu witalnego? Jakże nazwać, czy komuś udało się takowy spełnić jak i nie? Jakich kryteriów trzeba użyć, ażeby dogłębnie nazwać istnienie i wielkość triumfu? Zapytywanie zawarte w tytule tego teksu wydaje się stereotypowe i postawione nade wszystko retorycznie. Jakkolwiek tylko z pozoru. Po chwileczek namysłu praktycznie każdy dojdzie do aforyzmu, iż nie jest banalnie nazwać momencik, w którym można z kompletną kategorycznością ogłosić, że życiowy sukces stał się obcym udziałem.

Sukces życiowy dzięki prawu przyciągania
Sukces życiowy dzięki prawu przyciągania

Dla całego szeregu ludzi prostym, i przede wszystkim jedynym, sposobem na określenie spełnienia sukcesu życiowego przez daną postać jest zajrzenie na jej status majątkowy. Jeśli znamionuje się on stosowną ilością zer na koncie aprobują oni, że osoba taka spełniła wolność i sukces finansowy, a zatem i żywotny. Wydaje się jednakże, iż jest to za bardzo płytkie postępowanie do tej kwestii. Bo co w tym razie zakomunikować o postaci, która stała się zamożna dzięki wygranej w totolotku? Z kompletną pewnością wypełnia ona warunek o przydatnej ilości zer na koncie. Czy tymczasem pójście do kolektury i usunięcie niewielu cyfr, dzięki z jakiego powodu wygrywa się fortunę, przynosi podstawy do stwierdzenia o tym, iż triumfujący spełnił triumf żywotny? Nieomal nie – a więc nie było to efektem jego robocie jak i fantastycznych zdolności, a jedynie zrządzeniem losu. Joe Vitale autor książek motywacyjnych ogłasza, iż o ile pozbędziemy ograniczających się nas uprzedzeń i kompleksów jesteśmy w mocy uczynić i osiągnąć nade wszystko wszyściuśko.

Rozwój osobisty i szerokie horyzonty myślowe to najprostsza droga do sukcesu. Niewątpliwie nieodzowna jest do tego dodatkowo żelazna wytrwałość i upór, jednakże własne nastawienie i namówienie o możliwości sięgania wszelkich przewidzianych sensów to istota. Nierzadko w tym kontekście przytacza się prawo przyciągania, wedle którego nasze indywidualne podejście kwalifikuje to jak ma wygląd rzeczywistość.

Tym samym też można wyłożyć łatwy morał, że triumf żywotny to w rzeczywistości zdolność uzyskiwania wszech zadecydowanych zamysłów. O ile opanujemy taką sztukę, wszystkie inne pozorne życiowe sukcesy, takie jak choćby majętność, spełnimy przy sposobności.

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s