Inwestycja w surowce naturalne

Jak panować zebranym funduszem, tak ażeby na tym nie stracić? Na wstęp, nie należałoby lokować 100% pieniędzy w jednym środku inwestowania, czyli inaczej mówiąc dywersyfikacja portfela. W co się opłaca lokować? Można inwestować w różne kruszce takie jak złoto czy srebro. Jak inwestować w złoto? Inwestycja w złoto polega przeważnie na zakupie którejś ilości tego metalu. Zakupić możemy złote sztabki względnie złote monety. Złote monety to tak zwane monety bulionowe, które są wybijane z czystego złota, w samej rzeczy w motywach inwestycyjnych, monety takie w większości wypadków nie mają nominału, są warte tyle jak dużo kruszec z którego są utworzone.

Monety bulionowe złote i srebrne
Monety bulionowe złote i srebrne

Wartość złota w dłuższym okresie terminu non stop rośnie, dlatego wkładając złoto mamy w praktyce gwarancję, że nie zarzucimy. Jak iInwestować w srebro? Inwestować w ten kruszec możemy w podobny sposób jak w złoto, a więc nabywając sztabki srebra, a najczęściej srebrne monety, które nie mają nominału, a wybita na nich jest na ogół waga między innymi 1 uncja.

Srebro jako półprodukt, który można wyczerpać i nie ma jak odnowić także będzie wzmacniało swą wartość w dłuższym okresie czasu, dzięki temu podobnie jak w złoto należałoby w nie inwestować. Inwestycja w surowce naturalne, a nie dewizy ma też inny plus. O ile dojdzie do różnych sytuacji, które sprawią, że waluta stanie się bezwartościowa, to cenne kruszce nadal będące doceniane, dlatego warto inwestować w złoto inwestycyjne choćby wyłącznie jako zabezpieczenie finansowe przed upadkiem systemów finansowych, bowiem nie wiemy jak dalej potoczy się polityka finansowa całego globu.

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s