Jak zacząć oszczędzać?

Oszczędzanie to słowo-klucz, którego w ostatnich latkach używaliśmy bardzo często. Albowiem także wreszcie przekazaliśmy sobie ideę z tego, iż należałoby mieć odroczoną pewną kwotę, nie tylko na tak zwaną „czarną godzinę”. Nie ulega najmniejszej wątpliwości spora część z nas posiada choć jedno konto bankowe czy też konto oszczędnościowe. Jak bierze się z całego szeregu sondaży, to zaiste konta oszczędnościowe są miejscami na których inwestujemy potencjalne nadwyżki finansowe – zazwyczaj jednak nie ma tego nazbyt dużo.

Jak oszczędzać w banku
Jak oszczędzać w banku

Nie ma również co ukrywać: to wytworny sposób, jeżeli chcemy odwlec pieniądze na moment a potem bez jakichkolwiek wytrwałości sięgnąć po nie w momencie potrzeby. Konta oszczędnościowe są z reguły nisko oprocentowane, nie będą więc nadawały się wtenczas, kiedy myślisz o regularnym odkładaniu środków co miesiąc. Jeżeli chcesz zainicjować regularne oszczędzanie, należałoby zamieścić pieniądze na lokacie. Nie musi ich być sporo – chodzi tutaj o to, byś poprzez dwa lub trzy miesiące, na tle długości ciągnięcia się lokaty, przyzwyczaił się na domiar tego, że pieniądze, które odłożyłeś są poprzez pewien termin nieprzystępne i nie możesz nimi bez przeszkód manipulować.

Chociażby oszczędzanie długoterminowe powinno się w jakimś momencie zapoczątkować, nawet jeśli oszczędzanie będziesz zaczynać od klasycznego zera względnie od nadzwyczaj małej sumy, to i tak nauczysz się jak oszczędzać w banku. Doczekaj zaledwie w postanowieniu i każdego miesiąca przełączaj, chociażby na rachunek oszczędnościowy niewielką kwotę. Nie odczujesz tego faktu w powszednim działaniu, a po niewielu miesiącach będziesz mile zaszokowany spostrzegając, iż bez obszerniejszych poświęceń udało Ci się coś odwlec.

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s