Obligacje Korporacyjne

Obligacje korporacyjne to inwestycja, która niesie ze sobą ryzyko. W związku z tym, ewentualny klient powinien zaznajomić z ewentualnym zagrożeniem kupna danego papieru wartościowego. Agencje Ratingowe mają jedno z urządzeń, które pomaga nam wyliczyć ryzyko przyszłej inwestycji jest tzw. Rating obligacji korporacyjnych. Jest to skompilowanie różnych ofert obligacyjnych wespół z ich wymierzanym niebezpieczeństwem. Takie zestawienie jest fabrykowane przez zawodowych analityków, którzy szacują ryzyko konkretnej inwestycji.

Czynniki brane w rachubę przy takiej analizie to między innymi: kondycja monetarna emitenta oraz ewentualne możliwości rozwoju danej instytucji. Z tej racji, kategorycznie polecamy zapoznanie się z analizą danej inwestycji, zanim podejmiemy wolę o kupnu danego papieru wartościowego.

Obligacje dostępne na catalyst
Obligacje dostępne na catalyst

Jakimś z serwisów, który oferuje tego rodzaju zestawienia jest popularny rynek Catalyst. Na stronie głównej owego serwisu, możemy wyszukać zarówno instrukcję niezakłóconego odczytania ratingu danej obligacji, jak i oceny najmodniejszych emitentów. W samej rzeczy, wszystkie ratingi są aktualizowane na bieżąco. Jest to przykładowe z wielu udogodnień dla przyszłych inwestorów, dzięki którym, rynek wtórny obligacji napawa się raz za razem ogromniejszą renomą.

Przy weryfikacji konkretnej ofert inwestycyjnej wypada wziąć w rachubę jej dostępność. W wypadku obligacji korporacyjnych, wielką dostępnością cechują się obligacje Getin Banku. Z drugiej strony, obligacje Getin Noble są obecne w giełdowym systemie Catalyst, dzięki w jakim celu możemy gruntownie przejrzeć kompletną ofertę danych obligacji.

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s