Acai dobrą pomocą w utrzymaniu zdrowia

Do niedawna jeszcze jagody Acai, rosnące jedynie w deszczowych lasach Amazonii, były znane w zasadzie tylko ludom zamieszkującym tamte regiony. Stosowano je w charakterze leczniczym, lecz również jako jeden z bardziej ważnych elementów codziennej diety, także przez spożywanie jagód Acai tubylcy mogli utrzymać zdrowie oraz kondycję.

W chwili gdy świat z zachodu zaczął sprawdzać ten niewielki, drobny owoc, to okazało się, iż jest on ogromną składnicą witamin, składników odżywczych i minerałów. Niewiele można znaleźć roślin, które poszczycić się będą mogły taką ich zawartością, dziwić się więc nie ma czemu, iż bardzo szybko zyskały ogromne zainteresowanie.

Acai prosto z drzewa
Acai prosto z drzewa

Jagody Acai posiadają dużą ilość węglowodanów, białka i błonnika, ale oprócz standardowych składników mają dodatkowo polifenyle i antyoksydanty – a są to substancje ogromnie pożyteczne dla naszego organizmu. Polifenyle wspomagają pracę układu sercowo-naczyniowego, a antyoksydanty powstrzymują dużo wolnych rodników, zabezpieczając tym sposobem przed ich bardzo niekorzystnym działaniem na nasze organizmy.

Obecnie produkty z jagód Acai oferowane są wielu krajach, a jedną z najpopularniejszych ich form są soki. Można je spożywać tak naprawdę bez większych ograniczeń i są doskonałym uzupełnieniem codziennego odżywiania, ponieważ posiadają wszystkie bez wyjątku związki i substancje, jakie się znajdują w świeżych owocach.

Soki oferowane we wszystkich lepszych sklepach nie powinny mieć szkodliwych dodatków słodzących oraz konserwantów, dlatego będą miały dokładnie takie same zdrowotne właściwości, jak pozostałe sprzedawane produkty zrobione z jagód Acai. O dużym znaczeniu tych owoców na układ krwionośny i ochronę przed nowotworami wspominane było powyżej, lecz to jedynie niewielka część ich niesamowitych właściwości.

Są one pełne różnych witamin, kwasów tłuszczowych w odpowiednich proporcjach, które są konieczne do prawidłowego funkcjonowania mózgu oraz składników mineralnych. Obecność tych substancji powinna także podnosić odporność oraz stymuluje ciało do walki z dolegliwościami.

Dla wielu osób bardzo wartościowa będzie również rola wspomagająca odchudzanie – sok z Acai czyści organizm z niebezpiecznych związków i działa oczyszczająco, przez co doskonale wspomaga utratę masy ciała, jest przy tym smacznym dodatkiem żywieniowym.

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s