Zabezpiecz swoją przyszłość finansową, kupując złoto w postaci monet

W niepewnych czasach, gdy możnowładcy państw chcą rządzić całym światem, jednocześnie zadłużając się wzajemnie na kwoty, których w żaden sposób nie da się spłacić, a wartość rosnących wartości odsetkowych wcześniej czy później będzie musiało doprowadzić do zbankrutowania poszczególnych systemów bankowych, trzeba zdecydować o odpowiednim ulokowaniu swojego majątku w sposób zdywersyfikowany.

Powinno to być kupno dolarów, ale również należy pomyśleć o tym, aby mieć rzeczy fizyczne, bo zapisy komputerowe (na przykład certyfikaty) to wątpliwa idea, która powinna nadawać się co najwyżej na spekulacje (inwestycje krótkoterminowe). Za to osobista własność jak mieszkanie – to zawsze ma jakąś wartość i do tego mogą to być elementy niezbędne do przeżycia prowadzenia działalności zarobkowej (grunt rolny).

Sztabki są minimalnie mniej kosztowne od monet bulionowych. Kupować powinno się mimo to monety tylko te bulionowe o możliwie jak największej rozpoznawalności w światowej skali, a zatem nie żadne lokalnie bite pamiątki po Janie Pawle II. Do wyboru jest kilka monet bulionowych o światowym zasięgu, na przykład: australijski Kangur. Należy mieć się z daleka od tego co z Chin, tam znacznie prościej o falsyfikaty.

Tylko złoto daje bezpieczeństwo majątku
Tylko złoto daje bezpieczeństwo majątku

Pamiętajmy też, iż w sytuacji monet bulionowych nie ma dużego znaczenia tak zwany stan menniczy zachowania złotego bilonu, ważna jest jej ciężar, by nie utracono złota. Jasne jest, że im mniej rys, tym w łatwiejszy sposób można sprzedać tę formę złotego kruszcu. A dlaczego nie sztabki? W ich przypadku również należy dbać o poziom rozpoznawalności, z tego powodu powinno się nabywać nie lokalne wytopy, ale np. ze Szwajcarii, na przykład o oznaczeniu symbolem Argor-Heraeus.

W tym miejscu istotna uwaga: powinny to być złote sztabki mające akredytację (Londyńska Giełda Złota). Każda z tych sztabek posiada indywidualny numer i powinna być zamknięta w nieotwieralne przezroczyste plastikowe pudełko. Diler może dołączyć też własny certyfikat z niepowtarzalnym numerem sztabki, w przypadku bulionówek takowych niepowtarzalnych numerów się nie spotyka, dlatego i certyfikaty dużego sensu nie mają.

Opodatkowanie transakcji na złocie posiada zerową stawkę VAT, co dla osób prywatnych ważne jest to, aby kupować od spółek handlujących. Kupić należy u znanego dilera, a takich jest w Polsce niewiele, a do tego trudno zaproponować takiego. Z pewnością w banku będzie dużo drożej. Jest szansa, aby pozyskać monety przy okazji wizyty w dużych miejscowościach w siedzibie handlarza, wcześniej umawiając się telefonicznie.

Reklamy

Autor

obligacje241

Pożyczki społecznościowe z gwarancją zachowania kapitału to dobra alternatywna inwestycja, z której sam korzystam, co przybliża mnie do wolności finansowej - mojego stylu życia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s